سوالات متداول

من شاغل هستم آیا برنامه کلاس بندی ها , مناسب با زمان های خالی من میباشد ؟
در آموزشگاه علم هشتم  زمان های متفاوتی برای کلاس ها و دوره ها در نظر گرفته شده است . همچنین کلاس های عصرها , غروب ها و کلاس های آخر هفته نیز برای شاغلین عزیز در نظر گرفته شده است.

چطور متوجه شوم کدام نوع از دوره های آموزشگاه علم هشتم برای من مناسب و متناسب با رشته آموزشی ( دانشگاهی ) است ؟
با مراجعه حضوری و یا تلفنی با مشاورین آموزشگاه علم هشتم   متوجه این امر خواهید شد که با توجه به هدفتان از یادگیری دوره  های آموزشی  و میزان زمانی که در اختیار دارید , چه ئوع دوره هایی برای شما مناسب و لازم است.

آیا  گواهینامه های فنی و حرفه ای آزاد علم هشتم  همان مهارت دیپلم است ؟
به طور کلی سازمان فنی و حرفه ای دو دسته مدارک پایان دوره دارد:
الف ) گواهینامه پایان دوره  : گواهینامه پایان دوره به این معنا است که شما در دوره ی آموزشی مدنظر به تشخیص آموزشگاه و به تائید سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده اید. و نمره مربوط به آن را کسب کرده اید که مدرک بسیار معتبر و مناسبی و بین اللملی است .
ب ) گواهینامه مهارت : این گواهینامه که برای دیپلم کاربرد دارد، بایستی شخص برای آزمون که خود فنی و حرفه ای اعلام می کند ثبت نام کند و آزمون بدهد ودر صورت قبولی کارت آن را دریافت می کند .
که گواهینامه های پایان نوع (الف) می باشد .

آیا از شهرهای دیگر می توان از خدمات آموزشگاه علم هشتم  بهره برد ؟
بله ، شما به شرط ثبت نام در آموزشگاه می توانید از خدمات  بهره ببرید . و بعد از اتمام کلاس ها برای آمون یا در شهر کرمان بیایید یا با شهر خودتان برای گرفتن آزمون در صورت موافقت شهر شما انجام می گرد.

نحوه استعلام این مدارک چگونه است ؟
پس از دریافت گواهینامه پایان دوره فنی و حرفه ای از پارس، نام شما در پرتال فنی و حرفه ای کل کشور ثبت شده است و همچنین قابل استعلام از طریق سایت پارس نیز می باشد ، اما فنی و حرفه ای صرفا به صورت حضوری به شما پاسخ می دهد .

مدارک فنی و حرفه ای شما در استان های دیگر نیز معتبر است ؟
بله ، مدارک هر یک از سازمانهای فنی و حرفه ای در ایران و نقاط دیگر هم بستر است .

 سازمان فنی و حرفه ای با چه مجوزی آموزش مجازی برگزار می کند ؟
به درخواست تعدادی از موسسات آموزشی کشور ، سازمان فنی حرفه ای اجازه برگزاری بخشی از مهارتها را به صورت غیرحضوری به آموزشگاهها خود داده است

 آیا کد استاندارد موجود در سایت با کدهای استاندارد دیگر فنی و حرفه ای های کشور یکسان است ؟
بله ، کدهای استاندارد ملی بوده و در سراسر کشور یکسان است .

 آیا مدارک دریافتی قابلیت ترجمه را دارند؟
بله، چنانچه  هزینه ی آنها پرداخت شود ، پارس مدارک شما را ترجمه و ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه خواهد کر

تاریخ شرکت در کلاس و صدور گواهینامه ها چرا مغایرت دارد؟
تاریخ های ارائه شده در گواهینامه ها ابدا در اختیار آموزشگاه علم هشتم  نیست ، زمان صدور گواهینامه، بسته به تاریخ روند ثبت پرتال بوده و تاریخ کلاسها متوسط به تاریخ کلاسهای تعریف شده در پرتال ها می باشد، لذا از آنجا که هر یک از آنها سیستم تاریخ مجزایی دارد به دلیل استعلام مدارک ممکن است با یکدیگر مغایرت داشته باشند ، اما نکته اساسی و مهم این است که کلیه ی سازمانهای طرف قرارداد فنی و حرفه ای این مسئله را می دانند و چنانچه مدارک خود را حضوری به سازمان فنی و حرفه ای ببرید آنرا تائید می کنند.

از زمان ثبت نام  تا اخذ مدارک چه مدت زمان نیاز است ؟
این زمان پس از آزمون بنا به بند فوق از حدودا دو هفته تا یک ماه متغیر است .